niedziela, 18 marca 2018

Moja Jane - część 4 (przydatne linki)

Dziś kilka słów o tym gdzie ja zaglądam w internecie szyjąc moją Dear Jane.

Jeśli Wy też znacie jakieś inne przydatne miejsca w sieci na temat tego quiltu, proszę podajcie mi linki w komentarzu a uzupełnię moją listę o nie.
  1. http://www.dearjane.com/ Strona autorki książki Brendy Papadakis. Znajdziemy tutaj m.in. kilka słów o samej autorce książki (TUTAJ), wskazówki dotyczące szycia poszczególnych bloków (TUTAJ, TUTAJ). A wśród ciekawostek są np. zdjęcia domu Jane jak i jej miejsca pochówku (TUTAJ)
  2. http://thatquilt.blogspot.com Blog w całości poświęcony szyciu quiltu Dear Jane. W bocznym pasku menu znajdziemy listę wszystkich kwadratów, trójkątów i elementów narożnych. Każdy z nich ma osobny wpis na blogu z czytelnymi podpowiedziami i dużą ilością zdjęć pokazujących krok po kroku jak go uszyć.
  3. https://www.facebook.com/groups/1504352899873716/?ref=bookmarks Facebook'owa międzynarodowa grupa wsparcia dla osób myślących, planujących i szyjących swoje własne Jane. Tutaj można znaleźć pomocne tutoriale, zapytać o radę, ale także pochwalić się swoimi bloczkami.
A na koniec (bo co to za post bez zdjęć ;)) kilka szczegółów z moich ulubionych bloczków z sekcji A (wszystkie znajdziecie TUTAJ).

Blok A 10 oraz szczegóły aplikacji odwróconej. Ulubiony wzór i ulubiona tkanina w jednym 4,5 calowym bloku!
Blok A 12. Bardzo mnie on cieszy, dlatego, że powstał z BARDZO małych elementów, co widać na kolejnych zdjęciach (przedstawiających tylko środek!)


1 komentarz: