wtorek, 12 grudnia 2017

Moja Jane - część 2 (Tkaniny)

Długo zastanawiałam się jaka ma być Moja Jane. Wybór kolorystyki i tkanin długo zaprzątał mi głowę. Przejrzałam chyba całego Pinteresta i nadal nic nie wiedziałam. Raz ciągnęło mnie do tęczowych  rozwiązań, raz do minimalizmu. Aż wreszcie postanowiłam pójść w to co mi się w tym wzorze spodobało na samym początku, czyli trzymać się w miarę możliwości oryginału! 

(Tutaj na tablicy zgromadziłam kilka różnych podjeść kolorystycznych do Jane.)

Po tej najważniejszej decyzji mogłam przystąpić do ulubionej czynności: wyboru i zakupu szmatek. Oto mój początkowy wybór, który w miarę szycia musiał ulec poszerzeniu :)


Z własnego doświadczenia powiem Wam, że należy wierzyć autorce jeśli chodzi o ilości potrzebnych tkanin. Szczególnie mówię to w kontekście tła, którego ilość wydaje się przesadzona w książce. Jednak tło, które w moim przypadku będzie towarzyszyć mi prawie do końca, powinno być w odpowiedniej ilości kupione od razu, bo może się okazać, że potem będzie już niedostępne! Ja miałam właśnie taką sytuację, która jednak zakończyła się happy endem. Uff. 

Projekt jest długoterminowy a zasoby w sklepach niekoniecznie.

A Was jaka kolorystyka Jane najbardziej chwyta za serce? 

6 komentarzy:

 1. Muszę powiedzieć że piękne kolory wybrałaś i mają posmak tradycyjności. O tle piszesz w 150% samą prawdę. Trzeba od razu BELKĘ kupić żeby na 100% nie zabrakło :D I ja to serio, serio piszę!
  Moja wersja DJ nie dojrzała kolorystycznie. Jeszcze Farmerka się w trakcie szycia zmienia! Trzymam kciuki za Twoją DJ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ! Trzymaj trzymaj kciuki bo chcę skończyć tego giganta :)

   Usuń
 2. Ciekawie się zapowiada. Moje ulubione kolory

  OdpowiedzUsuń
 3. Siadam i przyglądam się. Ja się na własną Jane nie porwę. Brałam udział w szyciu wspólnym na Kołderkach Za Jeden Uśmiech i mi wystarczy. Prędzej śmierć ogoniła niż bym ją skończyła, ale za twoją kciuki trzymam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śliczna ta którą uszyłyście !!! Dziękuję za trzymanie kciuków !

   Usuń